روسیه

تور روسیه ارزان

همسفران البرز مجری مستقیم تور روسیه ارزان با پرواز ماهان ، پرواز ایرفلوت می باشد

بگذارید ابتدا کمی با کشو روسیه آشنا شویم.

روسیه (به روسی: Россия، واج‌نویسی: راسیا) با نام رسمی فدراسیون روسیه (Российская Федерация، واج‌نویسی: راسیسکایا فدراتسیا) که در روسیه آر. اف Рф نیز خطاب می‌شود، پهناورترین کشور جهان است که در شمالاوراسیا قرار دارد. این کشور در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع است و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد.

روسیه با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی، و با کشورهای پیرامون دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد. روسیه با ۱۷٬۰۷۵٬۴۰۰ (هفده میلیون و هفتاد و پنج هزار و چهارصد) کیلومتر مربع وسعت، عنوان پهناورترین کشور جهان را به خود اختصاص داده به گونه ای که اختلاف زمانی غربی‌ترین منطقه تا شرقی‌ترین نقطه روسیه در حدود ۹ ساعت است. کشور کانادا که به عنوان دومین کشور پهناور جهان شناخته میشود تنها مساحتی در حدود ۵۸ درصد مساحت روسیه را دارا میباشد. همچنین روسیه مساحتی بیشتر از یک دوم مساحت قاره آفریقا را در بر میگیرد. اما بیشتر مساحت روسیه را مناطق خالی از سکنه تشکیل میدهند.

این کشور در عرضهای بالای جغرافیایی واقع شده و بیشتر مناطق کشورسرد سیر است. به همین سبب، در بیشتر مناطق روسیه (به ویژه سرزمین بزرگ سیبری) شرایط کشاورزی فراهم نیست. پیش از این شوروری سابق وسعتی معادل ۲۲،۴۰۲،۲۰۰ کیلومتر مربع داشته که روسیه مساحتی در حدود ۷۷ درصد آنرا تشکیل میداده و باقی مانده آن که شامل ۵،۳۲۶،۸۰۰ کیلومتر مربع بوده در جریان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به ۱۴ کشور مستقل تبدیل شده است این میزان وسعتی در حدود ۲۳ درصد خاک شوروی سابق را تشکیل میداده است.

روسیه اروپایی یا آسیایی؟

روسیه به دو بخش روسیه اروپایی و روسیه آسیایی تقسیم میشود بخشی از روسیه که در قاره اروپا قرار دارد وسعتی در حدود ۴ میلیون کیلو متر مربع را به خود اختصاص داده و مساحتی در حدود ۲۴ درصد وسعت روسیه را شامل میشود ۷۷ درصد از جمعیت ۱۴۰،۰۰۰،۰۰۰ نفری روسیه در بخش اروپایی روسیه زندگی میکنند. پایتخت روسیه شهر مسکو است که در باختر و بخش اروپایی کشور قرار دارد و دومین شهر پرجمعیت اروپا پس از استانبول و ششمین از این منظر در میان شهرهای جهان به‌شمار می‌رود. جمعیت مسکو ۱۲٬۴۰۴٬۰۰۰ نفر[۲] و مساحت آن ۲۵۶۱ کیلومتر مربع حدود ۳/۵ برابر تهران است.[۳]

منبع: ویکی پدیا

در این مقاله با  جاذبه های توریستی روسیه  بیشتر آشنا می شوید.

تور روسیه

ویزای روسیه برای شهروندان ایرانی به سه نوع صادر می شود:

  1. ویزای نرمال:مدت زمان صدور این ویزا 7 روز کاری از زمان ارائه مدارک می باشد وهزینه آن 100 دلار است.
  2. ویزای فوری: مدت زمان صدور این ویزا 3 روز کاری از زمان ارائه مدارک می باشد وهزینه آن 190 دلار است.
  3. ویزای تاپ ارجنت: مدت زمان صدور این ویزا 1 روز کاری از زمان ارائه مدارک می باشد وهزینه آن 210 دلار است.

مدارک لازم برای صدور ویزای روسیه

  • اصل پاسپورت با هفت ماه اعتبار.
  • 2قطعه عکس رنگی زمینه سفید 4*3.
  • ارائه رزرو بلیط معتبر.
  • ارائه واچر هتل معتبر.
  • ارائه بیمه نامه معتبر.

 

قیمت ویزا: ویزای نرمال 100 دلار